Praktyczna Pani
GABINET KOSMETYCZNY

Dlaczego My?

Nasz gabinet łączy w sobie pasję oraz tradycję. Wszystkie zabiegi wykonywane są przed doświadczony personel. Zapraszamy!

Godziny Otwarcia

Pon-pt 8:00-18:00
Sob 8:00-12:00
*elastyczny czas pracy

Kontakt

33-300 Nowy Sącz
ul. Żółkiewskiego 21A
606 226 411

Przekłuwanie

Opis zabiegu
Specjalizujemy się w przekłuwaniu uszów u dzieci od pierwszych tygodni życia. Oferujemy bezgłośny aparat, który spełnia wszystkie wymogi higieny i sterylności i jest zgodny ze wszystkimi europejskimi normami dotyczącymi higieny. Dzięki metodzie oraz narzędziom do przekłuwania, dziecko będzie czuło się komfortowo oraz nic nie będzie zagrażać zdrowiu Twojej pociechy. Gwarantujemy najwyższą jakość i najwyższe standardy bezpieczeństwa za każdym razem.

Przekłuwanie ciała trwa z reguły około dwóch minut (przy czym samo przekłucie skóry – kilka sekund). Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skórnych (z reguły wcześniej wysterylizowanych w autoklawie), oraz igły wenflonowej bądź specjalnej igły iniekcyjnej. Kiedy piercer ustali z klientem które dokładnie miejsce ma zostać przekłute, łapie je szczypcami, następnie przebija je igłą w którą (lub w jej plastikową obwódkę w przypadku wenflonu) i po przebiciu wkłada bezpośrednio kolczyk. Czasem zamiast igły i szczypiec używa się specjalnego pistoletu do piercingu, jednak metoda ta może stosowana jedynie do przekłuwania miękkich części uszu (płatków ucha), gdyż w innych miejscach ciała może wyrządzić poważne uszkodzenia i niesie za sobą duże ryzyko wystąpienia komplikacji. Tzw. pistolety nie są przystosowane do żadnej innej części ciała niż płatek ucha, gdyż zamiast przekłuwać tkankę tak jak robi to igła – rozszarpują ją, co utrudnia gojenie, a w przypadku miejsca innego niż płatek ucha – zmniejsza możliwości dokładnego wymierzenia, włożenia kolczyka odpowiedniego rozmiaru i przebicia skóry pod odpowiednim kątem. Ponadto metoda ta uniemożliwia zachowanie sterylności, ponieważ nie da się wysterylizować pistoletu w autoklawie. Do niektórych przebić (między innymi tzw. tuneli) używa się skalpela.

Pępek
Popularnie znany jako kolczyk w pępku, piercing ten zwykle nie przechodzi dokładnie przez pępek lecz przez płat skóry znajdujący się nad lub pod nim. Piercing bezpośrednio przez pępek jest możliwy tylko jeżeli osoba ma pępek wystający, tzw. outie. Piercing ten rozpowszechnił się mocno szczególnie wśród młodych kobiet. Piercing ten jest jednym z najwolniej gojących się, czasem zajmując nawet rok zanim się w pełni wyleczy. Powodem tego jest małe ukrwienie tego obszaru ciała. Biżuterią zazwyczaj stosowaną są pierścienie i skrzywione sztangi.
Język
Piercing języka zazwyczaj odbywa się na środku lub symetrycznie (wtedy zwykle nazwane są "venoms"). W ciągu doby może nastąpić puchnięcie języka. Z tego względu biżuteria na czas leczenia jest dłuższa niż normalna. Czas gojenia się wynosi około miesiąca.Zaleca się żeby płukać usta po każdym posiłku. Mitem jest to, że piercing języka powoduje utrudnienia w mowie, jedzeniu czy żeby powodował seplenienie.

Wargi
Piercingi wargi mają dużo wariantów. Czas leczenia się tego rodzaju przebić wynosi zwykle od 6 do 10 tygodni. Ich potencjalnym zagrożeniem jest podrażnienie dziąseł. Biżuterią zwykle stosowaną w tych piercingach to zwykle pierścienie lub labrety.

Nos
Jest to częsty rodzaj piercingu nosa. Kojarzony z kulturą orientalną, jest od wieków wykonywany w Indiach i w Nepalu. Jest tam wykonywany zazwyczaj w lewym nozdrzu.

szczególnie polecamy